CelluBor Uygulamaları

  Dünyada Selülozik izolasyon malzemesi, Selüloz yalıtımı, Selüloz yünü, Borlu yalıtım gibi isimlerle bilinen CelluBOR’un ülkemizde ilk ve tek üretimini gerçekleştirmekteyiz. Selüloz ve Bor’un mükemmel uyumu sonucu ortaya çıkan CelluBOR; ısı, ses ve yangın yalıtımını aynı  anda yapmak suretiyle yalıtımda profesyonel çözümler sunmaktadır.

    Selüloz esaslı malzemelerden elde edilen, içerisinde bor tuzları barındıran, ısı, ses ve yangın izolasyon malzemesi olan Cellubor, nefes alan yapısı sayesinde havayı iyi tutması nedeniyle doğaya özdeş bir malzemedir.
    Cellubor, özel püskürtme makineleri sayesinde her türlü yüzeylere rahatça uygulanabilme özelliğine sahiptir. Tamamen doğal malzemelerden üretilmesi, ürünün performansının kullanım ömrü boyunca sabit kalmasını sağlar. Hacimsel kaybı olmadığı gibi ısı, ses ve yangın izolasyonu değerlerinde hiçbir bozulma olmaz.
     Cellubor her türlü yüzeyde istenilen kalınlıkta istenilen yoğunlukta uygulama yapma imkanına sahiptir. Sprey uygulama sayesinde ekyersiz olması, ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller.
     Cellubor tamamen çevre dostudur. Geri dönüşüm kağıtların değerlendirilmesiyle de ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlar. İçerisinde kullanılan malzemelerin tamamı Türkiye’den temin edilmektedir.
    Isı iletkenlik katsayısının 0,037 W/mk değerinde düşük seviyede olması nedeniyle ciddi ısı yalıtımı sağlar.
    Cellubor düzensiz ve yoğun elyaf dokulu yapısı sayesinde yankılanmayı ve çınlamayı önler iyi bir ses ve akustik yalıtımı sağlar.
   Yoğunluğu : 30 - 80  kg/m3 arasında değişebilmektedir. DIN 4102 normlarına göre “Yanmaz Malzemeler” olan B  sınıfındadır. Duman oluştur  / S1 /,  damlama yapmaz / do /   sınıfındadır.
     Tamamen doğaldır, kimyasal bir bileşik ihtiva etmediği için çoğu yalıtım malzemesi gibi kanserojen değildir.
   Zamanla bozulmaz, çürümez, korozyon ve paslanma yapmaz,küf tutmaz. Böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez.
İletişim

Namık Kemal Mah. Arap İbrahim Paşa Cad.
No: 116-120
(Köprü başı Cuma pazarı karşısı)
Ankara
Tel/Fax: 0286 213 18 17

Sosyal ağlarda biz


Mevzuat    |    Basında Biz    |    İnsan Kaynakları    |    Ankara Valiliği
© 2015 Copyright Ankara Yalıtım
Tasarım&Kodlama: Sipdorus